Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty"

GROMADA ZUCHOWA "LEŚNE SKRZATY"

Pod koniec października 2012 roku w Zespole Szkół nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie powstała Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty”. Działalność zuchowa i harcerska przez wiele, wiele lat należała do szkolnej tradycji, cieszę się, że udało się do niej powrócić. Do gromady należy około 30 zuchów z klas „0” – 2.

Od momentu powstania gromady zuchy poznały prawo zucha, nauczyły się wielu pląsów i zabaw, uczestniczyły w hufcowych obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Trąbkach, a 25 maja 2013 roku przy okazji uroczystych obchodów 100–lecia istnienia Hufca „Orłów” na ziemiach garwolińskich świętowały Dzień Zucha. W tym dniu, dzieci z kolorowymi balonami z logo hufca jeździły po mieście piętrowym autobusem, przyrządzały sałatki, pływały w naszym miejskim basenie i uczestniczyły w uroczystym apelu z okazji 100-lecia Hufca „Orłów”. Zbliżają się wakacje, niektóre zuchy pojada na kolonię zuchową, która odbędzie się na stanicy harcerskiej w Polewiczu, a w nowym roku szkolnym spotkamy się znów licząc na nowych członków naszej gromady!

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!

Drużynowa – Izabela Tudek

 

Panel logowania